AKO ADOPTOVAŤ ?

Ak ste sa zamilovali do chlpáča na prvý pohľad, alebo len cítite, že je čas vyplniť časť svojho srdca adopciou zvieratka, je dôležité rozhodnúť sa zodpovedne. Psíky, mačičky sa dožívajú aj 20 rokov. Koníky často aj 30 rokov.  

Záujemca o adopciu musí spĺňať: 

- vek nad 18 rokov. Žiadne zvieratko nepatrí do rúk deťom. Uvedomte si, že budete zodpovedný za jeho život nasledujúce dlhé roky. 

- dostatočný príjem. Zvieratko musí papať, potrebuje vhodné vybavenie a ani veterinár nie je lacná záležitosť. Náklady na mesiac sa pohybujú od 30 eur až po stovky. 

- dostatok času. Adopcia každého zvieratka vás zaviaže ku denno dennej starostlivosti. Od najnenáročnejších mačičiek po neúnavné šteniatka, každé zvieratko potrebuje svoju dennú dávku starostlivosti a pozornosti. So správnym postojom dokážeme nájsť vhodné zvieratko každému záujemcovi o chlpatú lásku.

- vhodné podmienky. Šteniatko pre babičku, mačka na dvor vedľa frekventovanej cesty, či senior ku batoľatám nie sú vhodným výberom. So svojim novým zvieratkom sa musíte zhodnúť charakterovo aj temperamentom.