ARIS


Odhadovaný dátum narodenia: 10.09.2016

Výška: 60 cm                        Váha: 25 kg

Som krásna slečna plemena belgický ovčiak malinois. Ono niekedy to nie je veľmi výhodou ak sa narodíte ako čistokrvný psík. Už ako šteniatko dostanete nálepku a hodia vás do pomyselnej škalute bez toho, aby sa niekto zamýšľal nad tým, či sa vo vás neskrýva aj niečo viac. Presne taký bol aj môj život. Ako fenka plemena, ktoré sa považuje za ideálneho strážneho psa som sa dostala do služby v SBS. Nemusím vám vravieť, že keď sa ani po rokoch u mňa neprejavilo iné strážne nadanie ako občasné pohavkanie dostala som padáka. Nesprávali sa tam ku mne zle. Mala som plnú misku každý deň,bola som veterinárne ošetrená a mala som aj kotec s búdou. Nejako si ale ani nevšimli, že nie som chlapec a tak som do útulku došla s meno Aris a so zápisom na čipe ako chlapec. Proste my, strážne psy sme viac inventár ako domáci miláčikovia. A to nebol život pre mňa. Som veľká slečna, ktorá doslova uctieva a miluje svojho človeka. Vymením všetky hračky sveta a všetky mňamky za jediné pohladenie. Život v útulku nesiem ale veľmi ťažko a preto dúfam, že už čoskoro nájdem svoju rodinku. Ale už nie takú, kde budem len zvončekom, no stanem sa plnohodnotnou súčasťou a právoplatným členom rodiny.

 

Odkiaľ som ?

Ako to napísať? V skratke dostala som výpoveď zo strážnej služby. Za štyri roky mojej vernej a oddanej služby, som sa ocitla tu v centre.

Zdravie

Som v celku zdravučká, očkovaná, čipovaná a sterilizovaná, avšak mám citlivejšie trávenie a preto je v mojom prípade potrebné zvoliť mi dobré a kvalitné papanie.Čo mám rada

Ak mi chcete pohladiť moje chuťové poháriky a ulahodiť môjmu mlsnému jazýčku, doprajte mi varené jedlo. Varené papanie je v skratke tým mojím naj.


Domov

Vďaka mojej ultra prispôsobivej povahe som vhodná do bytu ale aj k domčeku na dvor keď by som vedela moje labky prelietavať.Ľudia

Ľudkovia sú super. Aj napriek mojej negatívnej skúsenosti ich nemám dôvod hádzať do jedného mechu aj vďaka láske a opatere aká sami v centre dostáva.


Zvieratá

So zvieratkami som teda kamarátka, avšak nemám rada ak sú blízko mojej misky. Veľmi si ju strážim aby sa jej obsah nedostal do papuľky niekomu inému ako mne.

Máte záujem o adopciu ARIS? 
Kontaktujte nás: 
pomocnks@gmail.com

+421 910 672 580 

Ak by ste chceli Aris prispieť na veterinára či krmivo, budeme vďačný, do poznámky stačí uviesť ARIS.
Príspevky v EUR:
SK03 8330 0000 0028 0163 3579
Príspevky v KČ: 2801633579/2010  

Aris môžete pomôcť napríklad aj darovaním krmiva, na ktoré je zvyknutá. 
Brit Care Lamb and Rice