ČERŤO


Odhadovaný dátum narodenia: 01.06.2020

Ahojte, moje meno je Čerťo a dnes by som vám chcel porozprávať niečo o sebe. Našli ma ako malinkého drobca. Bez mojej mamky a bez súrodencov, na ulici v obci na východe Slovenska. Našla ma tam pracovníci iného útulku, ktorí však nemali miesto a ani vhodné podmienky pre mňa. Keďže som bol vo veľmi katastrofálnom stave, potreboval som urgentnú a skúsenú starostlivosť. Bol som veľmi drobnučký na môj vek a trpel som veľkými bolesťami a nepríjemnými hnačkami. Trvalo to dlhý mesiac, kým sa moje črievka vzchopili a ja som sa z hnačiek uzdravil, a našli mi vhodné krmivko, ktoré mi chutí a nehrozia mi z neho žiadne gastro problémy. 
Momentálne som už však zdravé mačiatko, ktoré si vie život užívať plnými dúškami. Som veľmi aktívny a rád stále niečo skúmam, rozoberám, hľadám či pozorujem. Napriek týmto mojim neoddeliteľným denným činnostiam si však vždy nájdem čas na ľudí, ktorých veľmi milujem a ich prítomnosť si doslova žiadam. Ľudkovia sú veľmi fajn, podľa mňa sú to obrovia ktorí sa narodili, preto, aby ma kŕmili, hladkali, rozmaznávali a ľúbili tak ako ja ich.
Podľa ošetrovateľov som priam dokonalí mali spoločník pre všetky vekové a výškové kategórie ľudí a nemám vraj ani jednu chybičku.

 Jediné podmienky u mňa sú: 

Kvalitnejšie papanie kvôli môjmu zažívaniu. A otvorené srdiečko rodinky, ktorá by sa zaľúbila do malého čierneho kocúrika, ktorý im dá srdiečko a lásku na packe.

Maličkú pacičku nato, tvoj malý Čerťo. 


Odkiaľ som ?

Našli ma ošetrovatelia iného útulku na ulici vo veľmi zlom stave. Nemali ma kam umiestniť a tak požiadali našich z centra o pomoc s umiestnením.


Zdravie

Keď ma našli, trpel som hroznými hnačkami. Z tých som sa už vyliečil a som zdraví, testovaný, očkovaný a čipovaný.


Čo mám rád

Mám rad asi všetko, hračky, vybavenie miestností a všetky zákutia ktoré môžem skúmať a kam môžem liezť.


Domov

Domov si hľadám len vo vnútri. Je jedno či v domčeku alebo byte, no musím byť vo vnútri blízko teba.

Ľudia

Ľudí veľmi milujem. Vždy sa teším keď ich vidím a staviam sa hneď do radu na pohladenie, na papanie, na hranie a na maznanie. Skrátka ľudí veľmi ľúbim.

Zvieratá

S inými zvieratkami nemám problém. Pokojne vyjdem aj so psíkmi, ale radšej mám mačičky, malé alebo veľké, hlavne nech sa spolu hráme.