DONA


Odhadovaný dátum narodenia: 1.1.2010

Výška: cm                        Váha: 12 kg

V mojom prípade človek ťažko nachádza tie správne slová, ako opísať môj ťažký životný príbeh. Človek žiaľ nerád opisuje krutosť, ktorá sa na mne, no nielen na mne ale aj, iných psíkoch spáchala.

Narodila som sa a mala poslanie na tomto svete. Mala som robiť radosť, byť najlepším priateľom a ochrancom, no môj človek mal so mnou iné úmysly. Jedného dňa ku mne pristúpil, držal v ruke akýsi predmet, dlhú reťaz. Bola som ešte malá a neskúsená, vrtela som chvostíkom a tešila sa s jeho prítomnosti, myslela som si, že, keď mi niečo dáva na krk, tak ma vezme na prechádzku. Nie. To sa žiaľ nestalo, od toho dňa to bolo len horšie a horšie. Celý život som strávila na reťazi, potykala sa s hladom, smädom a cítila som beznádej. Verila som len v jedno, lepší zajtrajšok. Ako dni plynuli, nič sa nemenilo, ostala som tu len sama pre seba, so svojou malou iskričkou nádeje. No, kým prišiel ten deň, kedy ma odtiaľ moji záchrancovia zobrali, jedla som kamene. Správne čítate, kamene, nemala som, čo papať. Moje zúbky už ani nemám, sú zbrúsené úplne. Moja duša je ranená, zanechalo to na mne stopu.

No tu, kde som teraz, mám síce voľnosť pohybu, mám stále, čo papať a mám aj pozornosť, no pobyt v útulku mi nerobí dobre, potrebujem svojho pána, pretože akýkoľvek stresový podnet, ma donúti si do papuľky vziať kamienok a bežať s ním preč. Som nešťastná a v kútiku svojej duše verím, že príde niekto kto si ma vezme, kto mi dá domov a lásku, som už staršou dámou. Hľadám domov len vo vnútri. Nevadia mi iné psíky ani dokonca mačací kamaráti, s ktorými si domov viem predstaviť len už, aby prišiel.


Ak by ste chceli na Donu prispieť, budeme radi, do poznámky uveďte Dona.
Názov účtov je totožný:
Na konci sveta
Transparentný účet:
SK03 8330 0000 0028 0163 3579
Platby z ČR:
2801633579/2010  

Odkiaľ som ?

Pochádzam od zlých ľudí, ktorý ma uväznili na reťazi. 

Zdravie

Som očkovaná, čipovaná a kastrovaná.

Čo mám rada

Papanie, aj svoj kľud, no nepohrdnem prechádzkam. 

Domov

Hľadám si výhradne vo vnútri.

Ľudia

Ľudia vedia byť aj dobrí, viem im dôverovať a viem ich aj milovať.

Zvieratá

Mačičky a psíky mi nevadia.