LEO


Odhadovaný dátum narodenia: 05.04.2007

Výška:  cm                        Váha:  kg

Moje meno je Leo. Zvyknú mi tu však hovoriť aj Leušo, Leuško, zlatko, miláčik a podobne. Bude to asi mojou povahou, výzorom, a nebezpečne zlatým pohľadom. Nie som namyslený, to len interpretujem slová slečien, ktoré sa o mňa starajú. Zvyknú tiež hovoriť, že na svoj vek som veľmi aktívny a perfektný psík. Áno, mám 13 rokov. A čo? Podľa mňa to vôbec nie je veľa. Veď deti v takomto veku ešte navštevujú základnú školu a celý život majú pred sebou. Je mi jasné, že u nás havkov to neplatí, ale to ešte neznamená, že nie som ideálny psík na adopciu.
Ešte pred tým, ako Vám poviem o mojich top 5 vlastnostiach, Vás uvediem do situácie, prečo som sa v tak vysokom veku ocitol v útulku.
Zvykne sa mi do ušiek dostať veta "život mieni, pán Boh mení". Mal som svoju lásku. Celoživotnú. Bola to moja pani, za ktorú by som položil život. Ale ako to už v živote býva, nikto tu nie je večne, a tak som o svoju najlepšiu kamarátku prišiel. Samozrejme sa o mňa jej príbuzní starali, ale boli vo veľmi zlej životnej situácii, a tak nebolo možné, aby som u nich zabral jedno miesto na pohovke. Škoda, ale nesúdim ich za to. Naozaj sa v živote môžu vyskytnúť situácie, s ktorými sa, bohužiaľ, nejde popasovať tak, ako by sme chceli. A tak mi títo dobrí ľudia počas dlhých mesiacov hľadali nový domov. Až sa to konečne podarilo. Ocitol som sa na veľkom dvore, s vlastnou izbou na ňom, dostal som vždy plnú misku, a ako bonus som mal aj šteňacieho kamoša. Kŕmiť a venčiť ma chodili dva úžasní mladí ľudia. Ale musel som sa premiestniť. Do útulku. Tu už je to iné. Veľa psíkov, ruch, ale nesťažujem si.
Poďme sa pozrieť na mojich top 5 vlastností, ktoré by Vás mohli presvedčiť, že som ten vhodný havko na adopciu:
1. Som pokojný - keďže už mám dosť rokov, mám rád svoje pohodlie a svoj pokoj. Nebránim sa ani kratšej hre, ale samozrejme všetko s mierou.
2. Som priateľský - ľudskú spoločnosť milujem.
3. Som učiteľom pre mladších psíkov - rád sa s nimi aj pohrám, no oveľa radšej im odovzdám svoje skúsenosti, ktoré som nadobudol za svoj psí život.
4. Mám neodolateľne milý pohľad - rád a dlho sa ti budem úpenlivo pozerať do očí, v ktorých uvidíš všetku lásku, ktorú voči tebe prechovávam.
5. Som tvoj večný kamarát - budem ťa sprevádzať vždy a všade.
Tak čo, chytil som Ťa za srdce? Ozvi sa mojim ošetrovateľkám, a ja s radosťou naskočím do auta, ktoré bude smerovať smerom DOMOV. 

 

Odkiaľ som ?

Stratil som najlepšieho priateľa - moju pani majiteľku, a blízka rodina to v živote nemala ľahké, preto mi hľadali nový domov. Avšak mudím povedať, že počas celej tej doby sa o mňa nádherne starali a nikdy som nemal ani sekundu pocit, že som sám. 

Zdravie

Som zdravý, čipovaný a očkovaný. 


Vzhľadom na svoj vysoký vek, však nie som kastrovaný, keďže to veterinárny lekár neodporúča. 


Čo mám rád

Mám rád svoje pohodlie, pokoj, miesto na gauči. Tiež nepohrdnem nejakou mňamkou, no a tiež mi chutia fajne granulky alebo konzervy. Domov

Svoj nový domov si predstavujem ideálne v byte. Môže to byť aj dvor pri rodinnom dome, no mám rád istotu domova.  Ľudia

Milujem ľudí - vyžadujem si ich pozornosť a milujem hladkanie. Vždy, keď po ňom zatúžim, prídem si pre neho za tebou-


Zvieratá

So zvieratkami som v pohode, havkov mám veľmi rád, no keďže som už starší pán, uprednostňujem dospelákov. Totiž šteniatka prekypujú energiou, a ja im už až tak veľmi nestačím. Mačičky trošku ponaháňam. 

Máte záujem o adopciu LEA? 
Kontaktujte nás: 
pomocnks@gmail.com

+421 910 672 580 

Ak by ste chceli Leovi prispieť na veterinára či krmivo, budeme vďačný, do poznámky stačí uviesť LEO.
Príspevky v EUR:
SK03 8330 0000 0028 0163 3579
Príspevky v KČ: 2801633579/2010  

Leovi môžete pomôcť napríklad aj darovaním krmiva, na ktoré je zvyknutý. 
Eminent GOLD adult 
Eminent Lamb and Rice