MIA


Odhadovaný dátum narodenia: 6.6.2016

Výška: 60 cm                                 Váha: 32 kg

Nazdar, moje meno je Mia a som cca štyri roky stará. Našla som sa v meste Košice a do centra som sa dostala z iného OZtka. Som energickou psou slečnou, poriadnych rozmerov, a teda je to tým, že som krížencom labradora a nemeckého ovčiaka. Okrem vizuálnej stránky si po týchto plemenách nesiem aj povahové črty, energickosť, miernu závislosť na ľudskej prítomnosti a jej pozornosti a som, aj, teda riadnym milovníkom života. Život, ako taký milujem vďake všetkým možným aktivitám, ktorým sa vďaka mojej energicky - dobrej povahe môžem naplno venovať či už sama alebo po boku človeka. Medzi moje najobľúbenejšie sa radia: beh, naháňačky a plávanie. Verte či nie, som psíkom ako z knižky. Vhodná som hlavne pre aktívnejších ľudí, ktorí by moje baterky vedeli vybiť. I, keď na prvý pohľad som väčšia dáma ani by ste nepovedali aká som ja vhodná parťačka do bytu. Je to už aj odskúšané, keď som v byte je mi veru fajn. Nemám dôvod nič demolovať, robiť neplechu a môžem si kľudne oddychovať. Veľkým bonusom sú moje hygienické návyky. Ak som ťa, teda zaujala, neváhaj ani minútu a kontaktuj mojich ošetrovateľov. Pevne verím, že som ti padla do oka a svojím opisom, som vystihla všetky tie vlastnosti, ktoré tužíš vo svojej spriaznenej psej duši mať.


Odkiaľ som ?

Našli ma v Košiciach a do centra som prišla z iného OZ.

Zdravie

Som zdravá. Očkovaná, čipovaná aj sterilizovaná.

Čo mám rada

Mám rada veľké a aktívne psy, ktoré sa so mnou vedia poriadne hrať. Milujem maznanie s ľuďmi, dokonca viac ako piškótky. A ešte zbožňujem vodu.

Domov

Napriek svojej veľkosti som byťák. Na dvore nie som spokojná. Z nudy demolujem pletivo a utekám robiť neplechu ku susedom. V byte som dobručká, neničím, nezavíjam, mám hygienické návyky. Jediný problém je že nesmiem mať bez dozoru prístup do kuchyne, lebo vám tam upratám všetky zvyšky jedla :)

Ľudia

Hľadám si svojich ľudí, ktorý na mňa budú mať dosť času. Som pes s tvrdou hlavou a veľa vlastnými názormi. Moji ľudia my musia jasne nastaviť pravidlá, no nie trestami a silou. 

Zvieratá

Som lovec celou dušou. Dokážem v prítomnosti človeka tolerovať malé psy, no len čo som chvíľu bez dozoru ihneď ich začnem loviť. Mačky, hydina, kone, srnky aj ostatné zvieratá u mňa nie sú tiež v bezpečí. Veľké a aktívne psíky sú moji super kamoši a rada by som mala aspoň jedného takého doma.